Vladimirs Leščovs

001

Vladimira Leščova filmas ir domātas pieaugušo auditorijai, un tām ir savs izteikts rokraksts, kura pamatā ir ilustratīvs zīmējums un savdabīgs humors. Vladimirs Leščovs ir izveidojis 8 filmas un pašlaik strādā pie scenārija filmai, kuras galvenā tēma būs cilvēka talants. Daudzas no viņa filmām ir pamanītas pasaulē un ir ieguvušas balvas festivālos. Kā saka pats Vladimirs Leščovs, balvu ir tik daudz, ka stāv sakrautas pagrabā kastēs.

Viņa filmas pārsvarā tiek veidotas zīmētās animācijas tehnikā, bet krāsotas visdažādākajos veidos, eksperimentējot ar krāsām un papīriem. Piemēram, viena no viņa pēdējām filmām Lietus dienas (2014)  ir krāsota ar melnās tējas dažādiem toņiem.

Vladimiram Leščovam filmu veidošana ir pamatnodarbošanās un visa dzīve. Viņš savām filmām scenāriju veido pats, zīmē tēlus, kadruplānu, pats veido pamata animāciju un pat krāso zīmējumus. Tas ir ļoti laikietilpīgs un pamatīgs darbs – tā ir mākslinieka dzīve, meditācija un posts.

Bērnībā Vladimirs Leščovs nedomāja, ka viņa profesija būs saistīta ar animāciju un multfilmas skatījās kā jebkurš bērns. Jā, protams, patika, bet kā jau visiem. Tomēr viņam piemita mākslinieka talants, un viņš iestājās un mācījās Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā.

Līdz 30 gadu vecumam strādāja saistībā ar mediju mākslu televīzijā un reklāmas aģentūrās. Montējot raidījumu sākuma klipus un veidojot reklāmas,  parādījās interese par animāciju. Sākotnēji Vladimirs Leščovs nolēma apgūt animāciju ārpus Latvijas animācijas studijām, lasīja uzziņu literatūru un daudz skatījās animācijas filmas. Kad pamats jau bija ielikts, radās vēlme nopietni mācīties animāciju kādā no Eiropas animācijas skolām. Vladimirs Leščovs studēja Konstfack University College of Arts, Crafts and Design animācijas nodaļā Eksjo, Zviedrijā. Ja animāciju vēlas mācīties mūsdienās, Vladimirs Leščovs iesaka mācīties Baltijas filmu skolā, uz kuru brauc mācīties arī studenti no visas Eiropas.

Vladimira Leščova animācijas studija Lunohod 

Radošā biogrāfija

Režisors

Scenārija autors

Operators

Mākslinieks

Mākslinieks [anim.]

Komponists

Montāžas režisors

Animators

Datormākslinieks

Producents

Iet uz:

galvinja1

galvinja2

lunohod2