Profesija Animācijā

 

Kā izvēlēties profesiju? Kā ieinteresēt profesijā? Kādas personības darbojas animācijā? Kā to dara? Pašlaik vērojama tendence, ka Latvijas kino jaunā paaudze rada kvalitatīvu kino, kas tiek novērtēts gan starptautiski, gan pašmājās. Nenoliedzami, tas ir pateicoties kino izglītībai un Latvijas radošo personību potenciālam. Kā šie cilvēki ir izvēlējušies profesiju saistītu ar kino un šajā gadījumā animāciju?

Mēģinot atbildēt uz šiem jautājumiem ar Nacionālais Kino centra atbalstu studija MULTENKULTEN realizē projektu Profesija animācijā.

Pirmais projekta posms 5 nodarbību cikls skolēniem ir kā prezentācijas nodarbības lekcijai – informatīvam materiālam, kurš tiks publicēts internetā Novembra sākumā. Šajās nodarbībās skolēni varēs noklausīties stāstījumu papildinātu ar vizuālu materiālu par profesijām, kas nepieciešamas, lai izveidotu animācijas filmu. Nodarbības papildinās praktiska darbošanās stop motion animācijas tehnikā un zīmētas animācijas tehnikā.

Par nodarbību:

Nodarbības ietvaros dalībnieki noklausās lekciju par dažādām profesijām animācijā. Lekciju papildina fotoreportāža un stāstījums par darbu, ko veic katras profesijas pārstāvis, kā arī tiek iepzīstināts ar konkrētu personu no vadošajām Latvijā darbojošām studijām, kura raksturo šo profesiju. Nodarbības otrajā daļā dalībnieki redzēto izmēģina paši, praktiski izmēģinot stop motion un zīmētas animācijas tehnikas, apgūst scenārija, kadrēšanas, tēlu, fonu, kustības un filmēšanas pamatus.

vai šādi- sausāk, pa punktiem:

  1. grafiska, vizuāli krāšņa lekcija par dažādām profesijām animācijā. Lekcija ietver fotoreportāžu un stāstījumu par darbu, ko veic katras profesijas pārstāvis. Tiek iepazīstināts ar konkrētu personu no vadošajām Latvijā darbojošām studijām, kura raksturo šo profesiju.
  2. Praktiska darbība izmēģinot stop motion un zīmētas animācijas tehnikas. Scenārija, kadrēšanas, tēlu, fonu, kustības un filmēšanas pamatu apgūšana.

 

Nodarbības laikā tiks nodrošināta iespēja kvalitatīvi darboties vienlaicīgi 26 dalībniekiem. Nodrošināti 4 stop motion animācijas filmēšanas galdi, pie kuriem var darboties līdz 4 jauniešiem, un 12 zīmētās animācijas (gaismas) galdi.

 

Nodarbības Profesija animācijā notiks – klašu grupām (katru dienu pa vienai klasei) 3 nodarbības darbadienā 12.-14. oktobrī no 10.00 -13.00. un individuāliem interesentiem 2 nodarbības 15.-16. oktobrī no 16.00.-19.00.

Lekcija internetā tiks publicēta Novembra sākumā. Izvērstāka lekcija ar praktisku darbošanos klašu grupām būs pieejama patsāvīgi studijā MULTENKULTEN.

Karjeras nedēļas ietvaros dalība nodarbībā Profesija Animācija bez maksas.

Nodarbības notiek Rīgas centrā, Elizabetes ielā 14 (ieeja pagalmā no Alunāna ielas). Vairāk informācijas: www.multenkulten.lv

 

Pieteikšanās rakstot multenkulten@gmail.com.

 

Comments are closed.