Animācijas darbnīcas vasarā 2017 “Rīgas panorāma 100 gados”

 

Skolu jaunieši no  9-15 gadiem tiek aicināti uz animācijas darbnīcām “Rīgas siluets 100 gados”, kuru laikā tiks veidota animācijas filma par Rīgas silueta izmaiņām 100 gadu laikā. Darbnīcas notiks uz AB dambja mākslas galerijā NOASS 1. jūlijā un no 12. līdz 15. jūlijam no 12.00.-15.00. Filmu veidot var nākt uz vienu vai vairākām darbnīcas dienām. Darbnīcas vadīs filmu animātori no bērnu animācijas studijas MULTENKULTEN.  

Radošajā darbnīcā bērni apgūs “stop motion” animācijas tehniku, izveidos scenāriju, kura pamatā ir vēstures notikumi, un nofilmēs aptuveni 8 minūšu animācijas filmu. Izveidotajai filmai tiks pievienots profesionāla aktiera lasīts teksts. Šāda filmas forma jauniešu darbu pārvērš pabeigtā un plašai sabiedrībai saprotamā vēstures materiālā. Filmas veidošanā tiks izmantoti vēsturisko ēku un tiltu šabloni, bet bērni veidos darbojošās personas – attiecīgā laika rīdziniekus, piemēram, savu vecvecmāmiņu dodoties pāri Daugavai, pa veco koka tiltu.  Izveidotā filma tiks izrādīta Rīgas svētku pasākumu ietvaros 19.augustā.

Katras darbnīcas nodarbību ilgums – 3 stundas.  Nodarbības notiek 5 dienas un katru dienu tiek uzņemta animācijas filmas daļa par konkrētu laika posmu. Katras darbnīcas pirmajā daļā  15 minūtes tiek veltītas stāstam par dienas tēmu, izmantojot vizuālus piemērus. Jaunieši iegūs izpratni par vēstures notikumiem 100 gadu laikā un informāciju par Rīgas skatu, ko ir iespējams vērot ikdienā. Darbnīcas vadītāji ir animātori ar ilgu gadu pieredzi darbā ar jauniešiem kas darbnīcas formu padarīs jauniešiem interesantu un vēsturisko tēmu viegli uztveramu.

Pieteikties darbnīcām var rakstot uz multenkulten@gmail.com

Darbnīcas dalības maksa 2 euro.

Darbnīcu tēmas:

1.jūlijs   – Latvijas proklamēšana un pirmā pasaules kara beigas

Vecais tirgus Daugavas malā; Vanšu tilta vietā koka tilts; Akmens tilta vietā pontona tilts;  19 gadā Bermonta kaujas.

12.jūlijs   – Latvijas brīvvalsts laiks līdz 1940. gadam

1925-1926 gads – jaunie tirgus paviljoni; veco tirgu novāc, gar Daugavmalu izveido apstādījumus un sastāda kokus; siluetā no krasta nevar redzēt Rācnamu, jo priekšā bija vecās 19 gs ēkas.

13.jūlijs – Otrais pasules karš un pēckara periods

  1. gada 29.jūnijā Pētera dienā ilgi deg Pēterbaznīcas tornis, deg arī Rīga; sagrūst Melngalvju nams un Rātsnams; Melngalvju nama un Rātsnama drupas stāv līdz 1949. gadam, kādā naktī tās tiek uzspridzinātas; 1957 gadā uzcelts Akmens tilts; Politehniskais institūts; Mākslinieku nams; Sešstāvu merolācijas pārvalde;  1957 gadā pabeidz 50-tajos gados uzsākto Kolhoznieku namu.

14.jūlijs   – Padomju laiki

  1. gadā tiek atjaunots Pēterbaznīcas tornis; viesnīca Latvija; Sarkano strēlnieku muzejs Ļeņina simtgadei par godu; Latviešu sarkano strēlnieku piemineklis; Lauksaimniecības ministrijas ēka; 1985.-1986. gados tiek uzcelts Vanšu tilts; Televīzijas torņa celtniecība.

15.jūlijs – Latvijas otrā republika

Rātsnama un Melngalvju nama atjaunošana; apaļais Bastiona veikals; Citadeles banka; Uģa Šēnberga projektētā Biroja ēka.

 

Comments are closed.