Sabīne Andersone

1Atom Art_Sabine Andersone_foto Agnese Zeltina-024

Sabīne Andersone ir producente ar vairāk nekā 10 gadu darba stāžu animācijas, spēlfilmu un televīzijas jomā. Sākot ar 2007. gadu, viņa ir izpilddirektore studijā  Atom Art.
Sabīne Andersone ir studējusi jurisprudenci Latvijas Universitātē un papildinājusi savas zināšanas dažādos Eiropas vorkšopos un kursos kā, piemēram, Cartoon Master Finance un Cartoon Master Digital, Ex-Oriente, EAM, First Motion un citos.
Kā producenta asistente un filmu administratore ir strādājusi Vides filmu studijā un raidijumā “Vides Fakti”. Pirmā pieredze filmu industrijā bija studijā Eho Films – producenta asistenta darbs pie Latvijā uzņemtās Mikas Kaurismeki filmas “Saldumiņš”.
Sabīne Andersone atceras, ka bērnībā skolā ar lekciju bija ieradušies Roze Stiebra un Ansis Bērziņš.
Dzirdētais bija ļoti iedvesmojošs  un viņa nolēma, ka noteikti gribētu kaut kā piedalīties filmu veidošanā.
Daudzus gadus vēlāk Sabīne nonāca pie atziņas, ka  filmu veidošanas procesā ir vajadzīgs cilvēks, kurš organizē, rēķina finanses un izplata filmas, un ka viņu patiesi interesētu šāds darbs.

Animācijas filmu process ir dārgs un laikietilpīgs, un tajā pareizi aprēķini un vadība ir ļoti svarīgs elements.

Sabīne uzsver, ka ir svarīgi filmas ne tikai uztaisīt, bet arī parādīt skatītājam. Un producents ir cilvēks, kurš palīdz filmām nokļūt līdz tam.

Bērnu animācijas filmas tiek rādītas televīzijā un kinotēātros, savukārt pieaugušo animācijas filmu galvenā auditorija ir starptautiskajos filmu festivālos. Filmas tiek sūtītas uz festivāliem kur tām ir jāiztur nopietns konkurss. Festivāliem parasti iesniedz 1000–6000 filmu, bet parādīt var tikai dažus desmitus. Studijas Atom Art   filmas ir izrādītas daudzu nozīmīgu  kino festivālu konkursos, ir atzītas un saņēmušas daudzas balvas, un tas savā ziņā ir arī producenta nopelns.

Studijas  filmas tiek prezentētas arī filmu tirgos un prezentāciju forumos kā, piemēram, Cartoon Forum, kas ir viens no prestižākajiem pasaulē. Pēc Sabīnes teiktā šādas filmu prezentācijas ir svarīgi apmeklēt ne tikai lai iepazīstinātu ar Latvijā veidotām filmām pasauli, bet arī lai varētu novērtēt  ko dara animācijas profesionāļi citviet pasaulē.

 

 

 

 

Radošā biogrāfija

 

  • Sabīne Andersone ir bijusi gan filmētu, gan animētu reklāmu producente
  • producente animācijas filmām (“Lupatiņi” (6×5′) rež. E.Jansons, 2015, “Laiks iet” rež. I. Briedis, 2015, “Roņu sala” rež. E. Jansons, 2014, “Starptautiskā tēva diena” rež. E.Jansons 2012, “Ursus” rež. R. Pētersons, 2011, Kā Lupatiņi mazgājās” rež. E. Jansons, 2010, Pavasaris Vārnu ielā” rež. E. Jansons, 2009)
  • izpildproducente dokumentālajai filmai “Klucis – nepareizais latvietis” rež. P. Krilovs, 2009
  • administratore TV raidījumam “Vides Fakti” un dokumentālajām filmām (“Sandra Kalniete. La Dame de Lettonie”, rež. D.Blanc, Films d’ici, France, “Piejūra” rež. D. Kļava u.c.)

 

 

 

 

Iet uz:

galvinja1

galvinja2