Maigurs Prūsāns

KrL_Foto Agnese Zeltina-005

Maigura Prūsāna izcelsme ir saistāma ar Bebreni. Maigurs ir beidzis Mākslas akadēmijas Rēzeknes filiāli.

Maigurs sāka strādāt animācijā studijā Rija pie starpfāžu animācijas zīmējumiem. Pirmā filma, pie kuras viņš strādāja, bija “Kad āboli ripo”. Sākot šo darbu, Maigurs atzīst, ka neesot sapratis neko no animācijas, bet tā ļoti interesējusi. Tajā laikā studijā Rija bija trīs mēnešu animācijas kursi, kurus viņš pabeidza un dabūja arī diplomu. Tas ļāva tālāk strādāt gan par fāzētāju, gan animatoru pie filmām “Norīt krupi’”, “Lote no izgudrotāju ciema”, “Joka pēc alfabēts”. Maigurs veidoja animāciju arī  Jurģa Krāsona pēdējai filmai “Seja”.

Pirms trīs gadiem Maigurs apguva 3D programmas pašmācības ceļā. Apstākļu sakritības dēļ Maiguram bija 2 nedēļu laikā jāapgūst programma Blender, un viņš to izdarīja. Tālāk savas prasmes viņš pilnveidoja, lasot forumu pamācības, kas programmai Blender ir ļoti populāri un paskaidrojoši. Maigurs uzskata, ka lielas atšķirības starp 3D programmu Maya un Blender neesot, tikai pēdējā no programmām ir cilvēkiem draudzīgāka un to veido entuziasti, balstoties uz lietotāju vēlmēm. Intuitīvi vieglāk esot apgūt programmu Blender. Pie pašreizējās filmas “Kā atmest smēķēšanu” Maigurs 3D vidē veido visus fonus un detaļas. Tādas mājas, kas jau reāli Rīgā eksistē un bija vajadzīgas izvietot filmā, ir jātaisa veselu nedēļu (piemēram, Dailes teātra ēka), citas mājas esot izveidot vieglāk. Maigurs veido filmai arī transportlīdzekļus pēc režisora skicēm, piemēram, ātrgaitas tramvaju uz magnētiskajiem spilveniem, mašīnas un citus braucamrīkus.

Maigurs saka, ka pagaidām viņu interesē gan veidot animāciju, gan 3D objektus, un kādu laiku tas, droši vien, tā arī turpināsies.

 

Iet uz:

galvinja1

galvinja2